• Bütün bunlara görə Üzeyir Hacıbəyovun yaradıcılığı Azərbaycan xalqının milli sərvətidir. 

    Üzeyir Hacıbəyov şəxsiyyəti Azərbaycan xalqının iftixarı, bizim milli iftixarımızdır.

     

    Heydər Əliyev

     

  • Bəstəkarlar öz əsərlərini yaradarkən, unutmamalıdırlar ki, bizim yaradıcılığımızı xalq qiymətləndirir.

    Çunki xalq yalnız yaradıcı, yalnız bəstəkar deyildir; xalq eyni zamanda misilsiz tənqidçi və musiqi

    əsərlərinin ən yaxşı «istehlakçısıdır», xalq musiqi əsərlərinə diqqətlə yanaşır, yaxşını pisdən seçir.

     

    Üzeyir Hacıbəyli

  • Azərbaycan bəstəkarlıq məktəbinin yaradıcısı, məşhur sovet bəstəkarı Üzeyir Hacıbəyovun musiqisi xalqımızın

    ürəyində yaşayır, onun mə'nəvi həyatını zinətləndirir. Zaman bu böyük iste'dadın qurduğu əzəmətli

    binanı sarsıtmaqdan nəinki acizdir, əksinə, onun getdikcə daha da möhkəmləndiyinə şahid olur.

     

    Qara Qarayev

  • Üzeyir məni özünə xas təmkinlə, çox mehriban bir münasibətlə qarşıladı.

    O gündən başlayaraq, ömrünün axırına qədər ölməz sənətkarın hərarətli münasibətini duydum.

    İlk dəfə şəxsiyyətində hiss etdiyim bu hərarəti get-gedə sənətində də duydum və bütün varlığımla ona bağlandım...

     

    Fikrət Əmirov

    6 iyul 2021-ci il 

    “MÜXTƏLİF ÖLKƏLƏRİN MUSİQİ ƏDƏBİYYATINI ÖYRƏNİRİK” GƏNC MUSİQİÇİLƏRİN BEYNƏLXALQ MÜSABİQƏSI: Nəticələr

    Üzeyir Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının

    praktiki və elmi-eksperimental bazası –

    Orta ixtisas musiqi məktəb-studiyasının

    40 illiyinə həsr olunur!

     

    “MÜXTƏLİF ÖLKƏLƏRİN MUSİQİ ƏDƏBİYYATINI ÖYRƏNİRİK”

    GƏNC MUSİQİÇİLƏRİN BEYNƏLXALQ MÜSABİQƏSİ

     

    Videoyazılar əsasında

     

     (müəllif və layihə rəhbəri - Tərlan Seyidov)

     

    Bakı – 2021

     

    Münsiflər heyətinin sədri – Üzeyir Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının rektoru, Azərbaycanın və SSRİ-nin Xalq artisti, professor

    Fərhad BƏDƏLBƏYLİ

     

    Münsiflər heyətinin həmsədri – Üzeyir Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının

    Orta ixtisas musiqi məktəb-studiyasının direktoru,

    Azərbaycanın Əməkdar incəsənət xadimi, sənətşünaslıq üzrə elmlər doktoru, professor

    Tərlan SEYİDOV

     

    Münsiflər heyətinin üzvləri (əlifba sırası ilə):

     

    Rəhilə Abbasova (Azərbaycan) – Azərbaycan Milli Konservatoriyası nəzdində Musiqi Kollecinin müəllimi

     

    Zümrüd Axundova-Dadaşzadə (Azərbaycan, Latviya) – Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının “Musiqi tarixi” kafedrasının professoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, Azərbaycan Respublikasının Əməkdar incəsənət xadimi

     

    Aidə Hüseynova (ABŞ) – İndiana Universitetinin Jacobs Musiqi Məktəbinin professoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru

     

    Tamilla Kəngərlinskaya (Azərbaycan) – Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının “Metodika və xüsusi pedaqoji hazırlıq” kafedrasının professoru, pedaqoji elmlər doktoru, Azərbaycan Respublikasının Əməkdar müəllimi

     

    Nüşabə Quliyeva (Azərbaycan)G.Şaroyev adına 35 nömrəli 11 illik musiqi məktəbinin müəllimi

     

    Sevda Məmmədova (Azərbaycan) – Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının Orta ixtisas musiqi məktəb-studiyasının direktor müavini və Bakı Musiqi Akademiyasının “İxtisas fortepiano” kafedrasının baş müəllimi, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru

     

    Könül Nəsirova (Azərbaycan) – Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının “Musiqi nəzəriyyəsi” kafedrasının müdiri, sənətşünasliq üzrə fəlsəfə doktoru, professor

     

    Anton Somov (Qazaxıstan) – P.Çaykovski adına Almatı Musiqi Kollecinin müəllimi

     

    Vera Voyxanskaya (İsrail)“DOLÇE VİTA” ansamblının rəhbəri, musiqişünas

    NƏTİCƏLƏR

     

    Cəmi – 128 iştirakçı

     

     

    I QRUP (9 – 12 yaş, 50 iştirakçı)

     

    LAUREATLAR (12)

     1. Qədimova Maryam Mehdi 23.12.2008 Azərbaycan, Bakı

    Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının Orta ixtisas musiqi məktəb-studiyası

    Müəl. – Məmmədova Rəna

    Mövzu: Caz

    https://youtu.be/5aUn9LkKcYA

     2. Əlizadə Məryam Anar 05.08.2009 Azərbaycan, Bakı

    Ş.Ələkbərova adına 20 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Şirinova Səbinə

    Mövzu: Teatrda musiqi. E.Qriq. “Per Günt” süitası

    https://youtu.be/XQRzE3bZ850


     3.Mirzəzadə Əlixanəliheydər Elvin 25. 07.2009 Azərbaycan, Bakı

    Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının Orta ixtisas musiqi məktəb-studiyası

    Müəl. – Məmmədova Rəna

    Mövzu: F.Şubertin vokal yaradıcılığı. “Gözəl dəyirmançı qız” və “Qış yolu” vokal silsilələri
    https://www.youtube.com/watch?v=panTDYRYnoU


     4.Əhməd Sona Şirvan 11.10.2011 Azərbaycan, Bakı

    G.Şaroyev adına 35 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Quliyeva Nüşabə

    Mövzu: P.İ.Çaykovski. “İlin fəsilləri” fortepiano silsiləsi

    https://www.youtube.com/watch?v=x5q4Vc4hDl0

     5. Həsən-zadə Kamilla Tariel 14.11.2008 Azərbaycan, Bakı

    Əfrasiyab Bədəlbəyli adına 23 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Nigar Həsənzadə

    Mövzu: L.Bethoven. Uşaqlar üçün musiqi

    https://yadi.sk/i/DpjPmJiq0RH9FA

     6. Zeynallı Rəna İlkin 20.03.2012 Azərbaycan, Bakı

    Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının Orta ixtisas musiqi məktəb-studiyası

    Müəl. – Məmmədova Rəna

    Mövzu: Ü.Hacıbəylinin “Arşın mal alan” musiqili komediyası

    https://youtu.be/BoB5nR3xvZ0

     7. Məcidova Melisa Natiq 17.02.2010 Azərbaycan, Şəki

    Şəki şəhər 3 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Lətifova Əfsanə

    Mövzu: Qara Qarayevin həyat və yaradıcılığı

    https://youtu.be/wi8ii6PH4HE

    8. Quluzadə Əsəd Emin 27.07.2011 Azərbaycan, Bakı

    Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının Orta ixtisas musiqi məktəb-studiyası

    Müəl. – Məmmədova Rəna

    Mövzu: P.İ.Çaykovski. “İlin fəsilləri”

    https://www.youtube.com/watch?v=WwK-EQc88Y0

     9. Nurəliyeva Mədinə Elçin 22.03.2011 Azərbaycan, Bakı

    Azərbaycan Milli Konservatoriya nəzdində İncəsənət Gimnaziyası

    Müəl. – Zeynallı Leyla

    Mövzu: İ.S.Bax. İkisəsli invensiyalar

    https://youtu.be/laPXy6X9OMg

    10. Qənbərli Mehman Ceyhun 31.10.2011 Azərbaycan, Bakı

    Azərbaycan Milli Konservatoriya nəzdində İncəsənət Gimnaziyası

    Müəl. – Zeynallı Leyla

    Mövzu: “Anna Maqdalena Baxın not dəftəri”

    https://youtu.be/V3Tgn8z2JoY

     11. Məmmədova Əminə Azər 10.05.2011 Azərbaycan, Bakı

    Azərbaycan Milli Konservatoriya nəzdində İncəsənət Gimnaziyası

    Müəl. – Zeynallı Leyla

    Mövzu: P.İ.Çaykovski. “Uşaq albomu”

    https://youtu.be/7_53IrJM0DE

    12.Mariya Sharlotta Deynis 09.03.2012 Germany,Vorms

    Vorms Şəhər Məktəbi

    Müəl. –Voronova  İrina

    Mövzu: Cövdət Hacıyevin musiqi irsi

    https://youtu.be/NlhUA_LhdPY

    DİPLOMANTLAR (16)

     1. Ağayeva Məryəm Qəhrəman 17.06.2009 Azərbaycan, Bakı

    33 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    müəl. – Muradova Səkinə

    Mövzu: Faiq Sücəddinov. “Vətən balladası”

    https://youtu.be/VRvyoVZy5Bo

     2. Əbdürəhmanova Nübar İlqar 18.10.2010 Azərbaycan, Şəki

    Şəki şəhər 3 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Cəfərova Sevinc

    Mövzu: Volfqanq Amadey Motsartın həyat və yaradıcılığı

    https://youtu.be/r0mG9c_qLXY

     3. Hüseynli Əsma Əfqan 07.11. 2010 Azərbaycan, Bakı

    Əhməd Bakıxanov adına 6 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Ağakişiyeva Şəlalə

    Mövzu: “İohan Sebastyan Baxın ikisəsli do major invensiyası”

    https://youtu.be/MYHObnIi8to

    4. İsmayılzadə Lalə Yaşar 24.01.2010 Azərbaycan, Saatlı

    Saatlı rayon Bülbül adına Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Səmədova Aynur

    Mövzu: Dünya xalqlarının rəqsləri

    https://www.youtube.com/watch?v=ePyP0lg-gUw

    5. Məmmədli Yusif Akif q. 13.08.10 Azərbaycan, Bakı

    Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının Orta ixtisas musiqi məktəb-studiyası

    Müəl. –Məmmədova Rəna

    тема: L.Bethoven. “Patetik” sonata

    https://youtu.be/FvmQ6tPTfeY

     6. Məmmədova Mədinə Samir 09.12.2008 Azərbaycan,Gəncə

    Gəncə şəhər, F.Əmirov adına 1 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. –Məmmədova Sahibə

    Mövzu: Məşhur bəstəkarın sənət möcüzələri

    https://youtu.be/YHSNEfoNG3Q

     7. Muradova Suqra Sərhəd 28.05.2009 Azərbaycan, Saatlı

    Saatlı rayon Bülbül adına Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Səməndərova Şəbnəm

    Mövzu: Marş musiqisi

    https://www.youtube.com/watch?v=CsFswz7hsdw

     8. Şıxbabayeva Əminə Rüstəm 03.12.2010 Azərbaycan, Bakı

    Rafiq Babayev adına 25 №-li 11 illik Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Yolçuyeva Sevda

    Mövzu: Q.Qarayev. “Altı uşaq pyesi” silsiləsindən Şən hadisə

     https://youtu.be/xMayRF9hcKs

     

    9. Sultanova Aysun Əhməd 19.11.2008 Azərbaycan, Bakı

    Ş.Ələkbərova adına 20 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Cəfərova  Lalə

    Mövzu: Azərbaycan bəstəkarlarının yaradıcılığında“Cəngi” rəqsi. A.Əlizadə “Cəngi”

    https://youtu.be/WR3m0rXVfzA

     10. Abasova Fatimə Kənan 01.05.2009 Azərbaycan, Bakı

    Ceyranbatan Uşaq İncəsənət Məktəbi

    Müəl. – Həsənova Yeganə

    Mövzu: Y.Sibelius. “Küknar ağacı” və Etüd lya minor

    https://www.youtube.com/watch?v=LHHK1YvO9AM

     11. Hacızadə İnci Emin 28.05.2012 Azərbaycan, Şivan

    Şirvan şəhər, Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Hacıyeva Şəfaqət

    Mövzu: F.Əmirov yaradıcılığında “12 miniatür”.

    https://www.youtube.com/watch?v=MMWitGwzZoE

     12. Məmmədov Məhi Vüsal 21.06.2021 Azərbaycan, Bakı

    Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının Orta ixtisas musiqi məktəb-studiyası

    Müəl. – Məmmədova Rəna

    Mövzu: K.Sen-Sans. Heyvanların karnavalı

    https://youtu.be/zSDzHiZwm3g

    13. Pənahlı Nəzrin Pərvin 31.07.2009 Azərbaycan, Qəbələ

    Qəbələ Rayon Uşaq İncəsənət Məktəbi

    Müəl. – Həmidova Fərqanə

    Mövzu: Qara Qarayevin həyat və yaradıcılığı

    https://www.youtube.com/watch?v=AGcNmDdNhSg

    14. Ələsgərova Məryəm Elman q. 02.04.2009 Azərbaycan, Bakı

    Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının Orta ixtisas musiqi məktəb-studiyası

    Müəl. – İbrahimova Aytən

    Mövzu: M.Musorqski. “Boris Qodunov” operası

    https://youtu.be/GHj-sx-EFVs

    15. Məlikli Nil Nicat 28.09.2011 Azərbaycan, Bakı

    Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının Orta ixtisas musiqi məktəb-studiyası

    Müəl. – Məmmədova Rəna

    Mövzu: Qara Qarayev in “Yeddi gözəl” baleti

    https://youtu.be/3dmfiZHovik

     16. Quluzadə Toğrul Vidadi 08.05.2009 Azərbaycan, Gəncə

    Gəncə şəhər F.Əmirov adına 1 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Abbasova Yeganə

    Mövzu: Bethovenin həyat hekayəsi

    https://youtu.be/G9w_rrXAAeo

    HƏVƏSLƏNDİRİCİ DİPLOMLAR (19)

     1. İmanquliyeva Elmira Əli 07.05.2010 Azərbaycan, Bakı

    C.Hacıyev adına 3 №-li 11 illik Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Talıbova Çiçək

    Mövzu: A.Zeynallı. Uşaq süitası

    https://youtu.be/bHHSlH7_Zgc

      2Astanova Bikə Ələskər 20.04.2009 Azərbaycan, Saatlı

    Saatlı rayon Bülbül adına Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Süleymanova Ləman

    Mövzu: E.Qriq. “Per Günt” süitası

    https://www.youtube.com/watch?v=d5BMwkdyf2Q

    3. Əliyeva Anara Anar 18.07.2008 Azərbaycan,Gəncə

    Gəncə şəhər F.Əmirov adına 1 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Novruzova Esmira

    Mövzu: Gəncədən başlayan mayası muğamdan yoğrulmuş ecazkar musiqi

    https://youtu.be/mt5-gB1SM7ghttps://www.youtube.com/watch?v=CsFswz7hsdw

    4. El-Khoury Amy Georges Banda El-Khoury 23.06.2012 Oman-Lebanon

    Muskatın Trinity Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Amirbəyova Vusalə

    Mövzu: G.F.Teleman. Regaudon

    https://www.youtube.com/watch?v=iMolFg2WN90

     5. Kərimova Leyla Ələkbər 15.08.2010 Azərbaycan, Quba

    Quba şəhər Uşaq İncəsənət Məktəbi

    Müəl. – Cəfərova Kəmalə

    Mövzu: “Vals”

    https://youtu.be/06smK3hMU7c

    6. Mustafayeva Aişə Elnur 20.04.2009 Azərbaycan, Cəbrayıl

    Cəbrayıl şəhər Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Gediz Nigar

    Mövzu: P.İ.Çaykovskının həyat və yaradıcılığı. Mazurka d-moll

    https://youtu.be/yYF5csiPuxk

     7. Novruzova Fəridə Şiarzi 17.10.2008 Azərbaycan, Cəbrayıl

    Cəbrayıl şəhər Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Bəşirli Vəfa

    Mövzu: F.Şopenin həyat və yaradıcılığı. Vals. h-moll

    https://youtu.be/OJ9ElUW81O0

    8. Əhədova Şəhla Kamil 16.01.2010 Azərbaycan, Bakı

    Əhməd Bakıxanov adına 6 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Əliyeva Cəvahir

    Mövzu: Dünya xalqlarının rəqsləri

    https://www.youtube.com/watch?v=3wyM4yLbzn8&t=1s

    9. Şöhüblü Duyğu Ramil 12.11.2009 Azərbaycan, Şəki

    Şəki şəhər Uşaq İncəsənət məktəbi

    Müəl. – Zülfiyyə Cəlilova

    Mövzu: Franz Şubert haqqında

    https://www.youtube.com/watch?v=E3zkAWW96N8

    10.  Xəlil İbrahim Vüqar 27.09.2011 Azərbaycan, Bakı

    Rəşid Behbudov adına 2 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi

    Müəl. – İsgəndərova Aygün

    Mövzu: P.İ Çaykovski “Uşaq albomu”

    https://youtu.be/kIG8zF7sEG0

    11. Yusifəliyeva Aysu Rauf 11.10. 2009 Azərbaycan, İmişli

    İmişli rayon Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Məmmədli Sənəm

    Mövzu: Proqramlı təsviri incəsənət

    https://youtu.be/LDQnuXKxUZ4

     

    12. Əliyeva Nəzrin Namiq 24.06. 2009 Azərbaycan, Bakı

    Əhməd Bakıxanov adına 6 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Əliyeva Cavahir

    Mövzu: – M.Musorqskinin həyat və yaradıcılığı

    https://youtu.be/bOrxoprSmdA

    13. Hüseynova Ayan Əhməd 26.12.2008 Azərbaycan, Ağdaş

    Ağdaş, H.Əliyev adına 1 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Seyidova Aygün

    Mövzu: Vals janrı haqqında

    https://youtu.be/RIleosnTrDY

     14. Mustafayev İbrahim Mayis 25.08.2009 Azərbaycan, Şəki

    Şəki şəhər 4 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Mustafayev Sadiq

    Mövzu: Vincenzo Di Chiara

    https://youtu.be/zicwTYxl8wA

    15. Şiriyeva Emiliya Elman 11.11.2010 Azərbaycan, Lənkəran

    Lənkəran şəhəri C.Cabbarlı adına 1 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Kərimli Rəksanə

    Mövzu: Qara Qarayevin həyat və yaradıcılığı

    https://youtu.be/eXQzBBPrT-g

     16. İsmayılova Hicran Hüseyn 29.04.2009 Azərbaycan, Şəki

    Şəki şəhər 4 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Abdulqədirova Nigar

    Mövzu: V.A.Motsartın həyat və yaradıcılığı

    https://youtu.be/Ixb1-ThOUhs


    17. Soltanova Aysu Ramil 03.09. 2011 Azərbaycan, Bərdə şəhər Divanlı kəndi

    Bərdə şəhər Divanlı kənd Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Bağırova İpək

    Mövzu: Fikrət Əmirovun həyat və yaradıcılığı, fortepiano pyesləri haqqında

    https://youtu.be/7zIDRhtrkes

    18. Məmmədzadə Əsmər Ruslan 13.06.2010 Azərbaycan, Bərdə

    Bərdə şəhər 3 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Kərimova Təranə

    Mövzu: Musiqi janrları

    https://www.youtube.com/watch?v=CH7ovZABegY

    19. Qarazadə Səfurə Ehtiram 12.02.2011 Azərbaycan, Göyçay

    Göyçay şəhər Arif Məmmədov adına Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Mustafayeva Yaqut

    Mövzu: P.İ.Çaykovskinin həyat və yaradıcılığı

    https://www.youtube.com/watch?v=zP8EAJMBj5E

    İŞTİRAKA GÖRƏ SERTİFİKATLAR (3)

     1. Allahverdili Qumral Afiq 15.03.2011 Azərbaycan, Bakı

    F.Əmirov adına 6 №-li 11 illik İncəsənət Məktəbi

    Müəl. – Rəsulzadə Məkkə

    Mövzu: Üzeyir Hacıbəyli. “Sənsiz” romans-qəzəli

    https://www.youtube.com/watch?v=ocW5CkX5yIg&t=19s

     2. Məmmədzadə Məryəm Rafiq 30.09.2008, Azərbaycan, Şəki

    Şəki şəhər Turan qəsəbə Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. –Məmmədova Samirə

    Mövzu: M.İ.Qlinka həyat və yaradıcılığı “İvan Susanin” operası

    https://youtu.be/kGLCWfE-mQg

    3. Həsənli Munis Fuad oğlu 22. 10. 2008, Azərbaycan, Bərdə şəhər Divanlı kəndi

    Bərdə şəhər Divanlı kənd Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Bağırova İpək

    Mövzu: Səid Rüstəmovun həyat və yaradıcılığı

    https://youtu.be/E8D3iCnWKbM

    II QRUP (13 – 15 yaş, 56 iştirakçı)

     

    LAUREATLAR (5)

     1. Cəfərova Pərvanə Fizuli 10.05.2008 Azərbaycan, Saatlı

    Saatlı rayonu, Bülbül adına 7 illik Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Hüseynova Tutu

    Mövzu: P.İ.Çaykovski. “Qu gölü” baleti

    https://www.youtube.com/watch?v=nIz6RrLq5fA

     2. Hacıyeva Validə Vüqar 07.02.2007 Azərbaycan, Bakı

    Gülarə Əliyeva adına 3 №-li Uşaq İncəsənət Məktəbi

    Müəl. – Məmmədova Gültəkin

    Mövzu: E.Qriq "Per Gunt" simfonik süitasi

    https://youtu.be/yEK3RLhMQ3M

    3. Hüseynzadə Ülvi Şövqi 05.07.2007 Azərbaycan, Bakı

    Rəşid Behbudov adına 2 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi

    Müəl. – İsgəndərova Aygün

    Mövzu: A.Məlikov. "Məhəbbət əfsanəsi" baleti

    https://youtu.be/wK1Xwx61V04

     4. Məmmədzadə Ayşən Elşad 17.10.2006 Azərbaycan, Bakı

    Qara Qarayev adına Mərkəzi İncəsənət Məktəbi

    Müəl. – Kərimova Nərgiz

    Mövzu: Q.Qarayev. "Yeddi gözəl" baleti

    https://youtu.be/P6oneR-0Pgc

     5. Mustafayeva Məryəm Niftalı 23.02.2008 Azərbaycan, Bakı

    Rəşid Behbudov adına 2 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Qasımova Rəfiqə

    Mövzu: V.A.Motsart. Sonata № 11 А-dur “Rondo Alla Turca”.

    https://www.youtube.com/watch?v=iFA4ExOCOIc&t=250s

    DİPLOMANTLAR (17)

    1. Abbaslı Selcan Əliheydər 03.2008 Azərbaycan, Zərdab

    Zərdab şəhər Uşaq İncəsənət Məktəbi

    Müəl. – Namazova Mətanət

    Mövzu: Rimski-Korsakov. “Şəhrizad” simfonik suitası

    https://youtu.be/0XtwtKqCS7Q

     2. Cəfərli Zəhra Fuad 10.11.2005 Azərbaycan, Bakı

    Rəşid Behbudov adına 2 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi

    Müəl. – İsgəndərova Aygün

    Mövzu: Aqşin Əlizadənin kamera orkestri üçün əsərləri

    https://www.youtube.com/watch?v=4eJ6VwyFx_I

     3. Dadaşova Zəhra Ramin 02.06.2008 Azərbaycan, Bakı

    Gülarə Əliyeva adına 3 №-li Uşaq İncəsənət Məktəbi

    Müəl. – Mütəllimova Aygül

    Mövzu: N.A.Rimski-Korsakov. “Şəhrizad” simfonik süitası

     https://youtu.be/R7vmBBh6hSE

    4. Əliyeva Məryəm Samir 14.04.2007 Azərbaycan, Bakı

    F.Əmirov adına 6 №-li 11 illik İncəsənət Məktəbi

    Müəl. – Əlibalayeva Ülkər

    Mövzu: S.Hacıbəyovun “İsgəndər və çoban” uşaq operası.

    https://www.youtube.com/watch?v=PPV7jIMd74E&t=2s

    5. Həsənli Əsmər Səxavət 24.06.2007 Azərbaycan, Bakı

    F.Əmirov adına 6 №-li 11 illik İncəsənət Məktəbi

    Müəl. – Manafova Aytən

    Mövzu: Ə.Bədəlbəyli. “Nizami” operası

    https://www.youtube.com/watch?v=cDMtB0_I6Kg

     6. İsgəndərzadə Aysu Rafiq 13.05.2008 Azərbaycan, Ağdaş

    Ağdaş şəhər H.Əliyev adına 1 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Abdullayeva Xuraman

    Mövzu: İ.Haydn. Sonata D-dur

    https://youtu.be/PgrXlp9uznE 

     7. Arlı Kenan Abdulkadir 21.11.2006 Türkiyə, Samsun

    Samsun Artcenter

    Müəl. – Kərimova Tahirə

    Mövzu: Muammer Sun. “Yurt Renkleri”

    https://youtu.be/Q9L-fWrjtuM

     8. Məmmədli Xatın Qafqaz 24.08.2006-cı il Azərbaycan, Gəncə

    Gəncə şəhər F.Əmirov adına 1 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Qafarova Nəzakət

    Mövzu: 100 ildən sonra məşhurlaşan dahi bəstəkar

    https://www.youtube.com/watch?v=vMeludUuGCA&feature=youtu.be

     9. Nəsibli Günel Eldar 12.12.2006 Azərbaycan, Şəki

    Şəki şəhər 3 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Süleymanova Xəyalə

    Mövzu: Tofiq Quliyevin həyat və yaradıcılığı

    https://youtu.be/2PV3eXPhyQc

     10. Vişnyakova Diana Viktorovna 12.01.2007 Rusiya, Çerepovets

    Voloqod bölgəsinin Büdcə Peşəkar Təhsil Müəssisəsinin “V.V.Vereşagin adına Çerepovets Regional İncəsənət və Bədii Peşələr Texnikumu”

    Müəl. – Çupova Аnna

    Mövzu: “Musiqi yalnız sevgidən aşağıdır”: C.Verdinin “Traviata” operası

    https://youtu.be/7JKBbuXUQa8

     11. Aksu İlayda Levent 18.02.2006 Türkiyə, Antaliya

    Akdeniz Universiteti, Antalya Dövlət Konservatoriyası

    Müəl. – Mirzəyev Samir

    Mövzu: Dağıstan konsert süitası

    https://youtu.be/nrosuHvkN6w

      12. İsayeva Aida İlqar 20.09.2007 Azərbaycan, Bakı

    R.Behbudov adına 2 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Əhmədova Natəvan

    Mövzu: Əşrəf Abbasovun həyat və yaradıcılığı

    https://www.youtube.com/watch?v=Nacs1tYgWD4

     13. Quliyeva Xatun Zakir 14.02.2006 Azərbaycan, Bakı

    Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının Orta ixtisas musiqi məktəb-studiyası

    Müəl. – İbrahimova Aytən

    Mövzu: Cuzeppe Verdi. “Traviata” operası

    https://youtu.be/v2xXwb16FM0

     14. Xəlilova Aysu Fuad 07.11.2007 Azərbaycan, Bakı

    Rəşid Behbudov adına 2 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi

    Müəl. – İsgəndərova Aygün

    Mövzu: Arif Məlikovun fortepiano musiqisi

    https://youtu.be/rObKtNd06LI

    15. Yusibova Şəhla Əfqan 31.08.2006 Azərbaycan, Bakı

    Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının Orta ixtisas musiqi məktəb-studiyası

    Müəl. – Abdullayeva Gülbəniz

    Mövzu: L.Bethoven. 5 №-li simfoniya

    https://youtu.be/2XRjI8HJG54

     16. Muxtarov Nicat Kənan 25. 04. 2006 Azərbaycan, Bakı

    34 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Hacıyeva Şəfəq

    Mövzu: P.İ.Çaykovski. “Şelkunçik” baleti

    https://youtu.be/x4IwICXsLLs

     17. Alıyeva Gülşən Yalçın 15.07.2007 Azərbaycan, Ağdam

    Ağdam rayon Gülablı kənd Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Süleymanova Sevda

    Mövzu: F.Əmirovun yaradıcılığında miniatür janrı

    https://www.youtube.com/watch?v=353tVQqcZg4&feature=youtu.be

     

     

    HƏVƏSLƏNDİRİCİ DİPLOMLAR (30)

    1. Abdullazadə Gülgün Rasim 01.06.2006 Azərbaycan, Bakı

    Gülarə Əliyeva adına 3 №-li Uşaq İncəsənət Məktəbi

    Müəl. – Süleymanova Lamiyə

    Mövzu: İ.Haydn. "F-dur" sonatası

    https://youtu.be/r7no_wWl_ss

    2. Bağır-zadə Məmmədbağır Rəhim 17. 08. 2007 Azərbaycan, Bakı

    Əhməd Bakıxanov adına 6 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Abdulova Fəridə

    Mövzu: Arif Məlikov. Prelüd № 2

    https://youtu.be/xF02rn11tSc

    3. Əsədova Zərnigar Vüqar 30.10.2007 Azərbaycan, Bərdə

    Bərdə şəhər 3 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Kərimova Təranə

    Mövzu: Klavişli alətlər

    https://www.youtube.com/watch?v=hw44UDXZH8E

    4. Fətəliyeva Aişə Fuad 24.10.2007 Azərbaycan, Şəki

    Şəki şəhər 3 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Mustafayeva Sevda

    Mövzu: Qara Qarayevin həyat və yaradıcılığı

    https://youtu.be/MbTEKTYBABg

     5. Hətəmova İlknur Ramil 17.03.2008 Azərbaycan, Bərdə

    Bərdə şəhər 3 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Kərimova Təranə

    Mövzu: Vals haqqında

    https://www.youtube.com/watch?v=8LeRfUpswZ4

     6. İsayeva Tamarə Rasim 16.12. 2006 Azərbaycan, Yevlax rayon Xaldan kəndi

    Yevlax rayon Xaldan kənd Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Kərimova Ballı

    Mövzu: M.İ. Qlinka. “ Ruslan və Lyudmila” operası

    https://youtu.be/rrpgsoL1xB0

     7. İsmayılzadə Nurgül Pirağa 09.01.2008 Azərbaycan, Bakı

    C.Hacıyev adına 3 №-li 11 illik UMM.

    Müəl. – Talıbova Çiçək

    Mövzu: Teatr musiqisi. E.Qriq. “Per Günt” süitası

    https://www.youtube.com/watch?v=nmXWFQLTWHw

      8. Mehdizadə Səmra Nicat 13.06.2007 Azərbaycan, Bakı

    S.Rüstəmov adına 13 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Manafova Gülnarə

    Mövzu: Sonata allegro forması. Haydnın C dur sonata partitasının nümunəsində

    https://www.youtube.com/watch?v=PDHmDoOzuuE

      9. Məmmədli Səma Davud 18.01.2008 Azərbaycan, Yevlax şəhər Aşağı Qarxun kəndi

    Yevlax rayon Aşağı Qarxun kənd Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Kərimova Nuranə

    Mövzu: M.İ.Qlinka. ”Ruslan və Lyudmila” operasına uvertura

    https://youtu.be/IZ06xKVY9nk

    10. Məsimova Nəzrin Elnur 12.09.2006 Azərbaycan, Şəki

    Şəki şəhəri 4 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Məmişova Gülnarə

    Mövzu: D.Şostakoviçin həyat və yaradıcılığı

    https://youtu.be/Knos_AVDq9g

     11. Mirzəyeva Nərgiz Şamil 22.06.2006 Azərbaycan, Bərdə

    Bərdə 4 №-li Uşaq İncəsənət Məktəbi

    Müəl. – Hüseynova Sevinc

    məruzə: Tofiq Quliyev. “Cəmilənin albomu” məcmuəsindən “Qaytağı”

    https://www.youtube.com/watch?v=6dGESu26um0

     12. Mustafazadə Mətin Teymur 21.03.2007 Azərbaycan, Şəki

    Şəki şəhəri 4 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Sadiq Mustafayev

    mövzü: A.Rubinşteynin həyat və yaradıcılığı

    https://youtu.be/ZsCpalegfeM

     13. Nuriyeva Fatimə Əvəz 18.04.2008 Azərbaycan, Bakı

    S.Rüstəmov adına 13 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Manafova Gülnarə

    Mövzu: İ.S.Baxın polifonik musiqisi

    https://www.youtube.com/watch?v=g9bqlQKFR4o

     14. Nurməmmədli Aytac Zaur 16.01.2008 Azərbaycan, Bakı

    F.Əmirov adına adına 6 №-li 11 illik İncəsənət Məktəbi

    Müəl. –Əlibalayeva Ülkər

    Mövzusu: A.Zeynallı. “Ölkəm” romansı

    https://www.youtube.com/watch?v=U7_hMowFtHk

     15. Ömərova Zeynəbxanım Rauf 15.05.2007 Azərbaycan, Quba

    Quba şəhər Uşaq İncəsənət Məktəbi

    Müəl. – Məmmədova Ümbülbəni

    Mövzu: N.A.Rimski-Korsakovun yaradıcılığı və “Şəhrizad” simfonik suitası

    https://youtu.be/n8cRmvsGdws

     16. Qarayeva Gülnar Habil 07.03.2006 Azərbaycan, Saatlı

    Saatlı rayon Bülbül adına Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Əliyeva Günel

    P.Çaykovski. “Fındıqsındıran” baleti (Şelkunçik)

    https://www.youtube.com/watch?v=0Hkjk4e7uZY

    17. Qaziyeva Şəhla Elxan 12.04.2007 Azərbaycan, Bakı

    Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının Orta ixtisas musiqi məktəb-studiyası

    Müəl. – İbrahimova Aytən

    Mövzu: Arif Məlikov. “Məhəbbət əfsanəsi” baleti

    https://youtu.be/ZIT5JT1cg2c

     18. Rıjova Anna Aleksandrovna 24.12.2006 Rusiya, Çerepovets

    VB BPTM “V.V.Vereşagin adına Çerepovets Regional İncəsənət və Bədii Peşələr Texnikumu”

    Müəl. – Çupova Anna

    Mövzu: “Rus Şərqi” və A.Borodinin “Knyaz İqor” operasında rus-şərq münasibətləri

    https://youtu.be/hh3DH0-GVIQ

     19. Sadıqlı Ləman Bəxtiyar 17.02.2007 Azərbaycan, Balakən

    Balakən şəhər Uşaq İncəsənət Məktəbi

    Müəl. – Məmmədova Ülviyyə

    Mövzu: Üzeyir Hacıbəylinin həyat və yaradıcılığı

    https://youtu.be/BkSFiOaG5e0

     20. Salmanzadə İlkin Etibar 19.01.2007 Azərbaycan, Bərdə rayonu Otuzikilər kəndi

    Bərdə şəhər 3 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Kərimova Təranə

    Mövzu: Muğam haqqında

    https://www.youtube.com/watch?v=_Olmz0hqnH8

     21. Səfərəliyeva Nəzrin Natiq 29.12.2007 Azərbaycan, Ağdam

    Ağdam rayon Seyidli kənd Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Abbasova Günay

    Mövzu: Volfqanq Amadey Motsartın həyat və yaradıcılığı

    https://www.youtube.com/watch?v=NEUNNiFwoq4

     22. Səlimova Rəvanə Pərviz 20.04.2007 Azərbaycan, Bərdə

    Bərdə şəhər 3 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Kərimova Təranə

    Mövzu: Fikrət Əmirovun fortepiano əsərləri

    https://www.youtube.com/watch?v=SxD7MHqQEd0

    23.Şəmmədova Fəridə Ramal 17.09.2005 Azərbaycan, Zərdab

    Zərdab şəhər Uşaq İncəsənət Məktəbi

    Müəl. – Namazova Mətanət

    Mövzu: İ.S.Bax. “Yaxşı temprasiyalı klavir” I cild, Prelud və Fuqa № 1 do major.

    https://youtu.be/YLmVwfNUn7Y

    24. Tağıyeva Ləman Mehman 08.10.2005 Azərbaycan, Yevlax

    Yevlax rayon Aşağı Qarxun kənd Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Kərimova Nuranə

    Mövzu: M.İ.Qlinka. Romanslar

    https://youtu.be/tGV6RgEObL8

     25. Rəcəbli Cavid Nərman 08.09. 2007 Azərbaycan, Şamaxı

    Şamaxı şəhər İncəsənət Təhsili Mərkəzi

    Müəl. – Allahverənov Nurlan

    Mövzu: İ.S.Bax. Violin üçün konsert lya minor

    https://www.youtube.com/watch?v=TXMK3Ymf21Y

    26. Yusifzadə Büsat Yusif 16.07.2007 Azərbaycan, Bərdə

    Şəhid Fərahim Quliyev adına Bərdə şəhər 2 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Quliyeva Ülviyyə

    Mövzu: G.F.Hendelin həyat və yaradıcılığı. Sonata haqqında məlumat və sonatanın təhlili

    https://youtu.be/PVgKNPaDitA

    27. Ağakişiyeva Nuray Elgiz 04.06.2008 Azərbaycan, Ağdam

    Ağdam rayon Seyidli kənd Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Musayeva Aysel

    Mövzu: Friderik Şopenin həyat və yaradıcılığı

    https://www.youtube.com/watch?v=RsRtrvCjGK0

     28. İbrahimli Yunis Famil 24.12.2007 Azərbaycan, Bakı

    Rəşid Behbudov adına 2 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi

    Müəl. – İsgəndərova Aygün

    Mövzu: Frans Şubert. "Qu quşunun nəğməsi" vokal məcmuəsi

    https://youtu.be/2Hn-dZr2Pfg

     29. Qəhrəmanova Ülkər Rövşən 07.06.2008 Azərbaycan, Quba

    Quba şəhər Uşaq İncəsənət Məktəbi

    Müəl. – Möhbalayeva Rəvanə

    Mövzu: V.A.Motsartın həyat və yaradıcılığı

    https://youtu.be/M7qEB2HaMSQ

     30. Əliyeva Solmaz Fizuli 02.06.2006 Azərbaycan, Bakı

    Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının Orta ixtisas musiqi məktəb-studiyası

    Müəl. – Abdullayeva Gülbəniz

    Mövzu: K.V.Qlyuk. “Orfey və Evridika” operası

    https://youtu.be/od2nq2G7q5M

     

    İŞTİRAKA GÖRƏ SERTİFİKATLAR (4)

     

    1. Abdurahmanova Leyla Ramin 29.06.2006 Azərbaycan, Şəki

    Şəki şəhəri 4 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Gülnarə Məmişova

    Mövzu: İ.S.Baxın həyat və yaradıcılığı

    https://youtu.be/6Vp5szRfHxw

     2. Rüstəmova Maya Rüstəm 01.08.2006 Azərbaycan, Yevlax şəhər Aşağı Qarxun kəndi

    Yevlax şəhər Aşağı Qarxun kənd Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Hüseynova Nailə

    Mövzu: Yozef Haydn. Sonata e-moll

    https://youtu.be/5P75mPLbH4k

    3. Nəcəfova Fidan Namiq 01.11.2007 Azərbaycan, Bərdə

    Bərdə şəhər 3 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Kərimova Təranə

    Mövzu: Musa Mirzəyevin həyat və yaradıcılığı

    https://www.youtube.com/watch?v=CeitRyfZiXs

    4. Cabbarova Aysel Zamin 04.02.2008 Azərbaycan, Bərdə

    Bərdə şəhər 1 №-li Uşaq İncəsənət Məktəbi

    Müəl. – Abışova Samirə

    Mövzu: Asəf Zeynallının həyat və yaradıcılığı

    https://www.youtube.com/watch?v=I4PlGYRGc4I

    III QRUP (16 – 20 yaş, 22 iştirakçı)

    LAUREATLAR (9)

    1. Deryabina Yelizaveta Nikolayevna 31.01.2003 Qazaxıstan, Almatı

    P.İ.Çaykovski adına Almatı Musiqi Kolleci

    Müəl. – Somov Anton

    Mövzu: N.A.Rimski-Korsakov. “Şəhrizad” simfonik suitası

    https://youtu.be/0E-FaOlw_Y8

     2. Əlizadə Aytac Rauf 02.12.2004 Azərbaycan, Bakı

    G.Şaroyev adına 11 illik Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Quliyeva Nüşabə

    Mövzu: J.Bize. “Karmen” operası

    https://youtu.be/MPMggGZXLT8

    3. Hüseynova Günel Yusif 21.02.05 Azərbaycan, Bakı

    Bülbül adına Orta ixtisas musiqi məktəbi

    Müəl. – Abbasova Rəhilə

    Mövzu: P.İ.Çaykovski. “Yevgeni Onegin” operası

    https://youtu.be/0_GLhBGgn7M

     4. Kazımov Teymur Ramil 15.04. 2005 Azərbaycan, Bakı

    Bakı Musiqi Akademiyasının Orta ixtisas musiqi məktəb-studiyası

    Müəl. – İbrahimova Aytən

    Mövzu: G.Hendel – oratoriya musiqisinin dahisi

    https://youtu.be/UoVtHp54yh0

     5. İqnatenko Mariya Yevgenyevna 20.03.2001 Qazaxıstan, Almatı

    P.İ.Çaykovski adına Almatı Musiqi Kolleci

    Müəl. – Somov Anton

    Mövzu: E.Qriqin “Per Günt” süitası

    https://youtu.be/28pZA9b2Tcg

    6. Nurmatova Amalya Akmalovna 17.09.2005 Özbəkistan, Namanqan

    V.A.Uspenski adına Respublika İxtisas Musiqi Məktəbi (RİMM)

    Müəl. – Plazinskaya Marina

    Mövzu: F.Şopenin mazurkaları

    https://youtu.be/Hv5bKz13WGs

     7. Zaxarova Anastasiya Sergeyevna 25.06.2002 Qazaxıstan, Almatı

    P.İ.Çaykovski adına Almatı Musiqi Kolleci

    Müəl. – Somov Anton

    Mövzu: Proqramlı musiqi. P.İ.Çaykovski. “İlin fəsilləri”

    https://youtu.be/LCLzrRRjZFw

     8. Torosyan Anna Arturovna 26.06.2003 Qazaxıstan, Almatı

    P.İ.Çaykovski adına Almatı Musiqi Kolleci

    Müəl. – Somov Anton

    Mövzu: A.S.Darqomıjskinin romans və mahnıları

    https://youtu.be/BHcTrVNV5KI

     9. Piriyeva Lalə Zülfüqar 19.11.2004 Azərbaycan, Bakı

    G.Şaroyev adına 35 №-li 11 illik Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Nüşabə Quliyeva

    Mövzu: Arif Məlikov. “Məhəbbət əfsanəsi” baleti

    https://youtu.be/q-Pn33Y2xZk

    DİPLOMANTLAR (7)

     1. Belova Sofiya Andreyevna 27.08.2002 Qazaxıstan, Almatı

    P.İ.Çaykovski adına Almatı Musiqi Kolleci

    Müəl. – Somov Anton

    Mövzu: M.P.Musorqski. “Sərgidən şəkillər”

    https://youtu.be/KcrvUjf7Hbk

    2. Bougher Ella Brian 08.12. 2004 USA, Evansville

    Potter Online məktəbi

    Müəl. – Erzsebet Gaal

    Mövzu: Hendelin Arfa üçün B-dur konsertinin tarixi

    https://youtu.be/3OmhCiEzQpQ

    3. Kulqanatova Adeliya Alekseyevna 03.12.2002 Qazaxıstan, Almatı

    P.İ.Çaykovski adına Almatı Musiqi Kolleci

    Müəl. – Somov Anton

    Mövzu: P.İ.Çaykovskinin həyat və yaradıcılıq yolu. “İlin fəsilləri” silsiləsindən “Barkarola”

    https://youtu.be/MN0a9rRdHGI

     4. Mermud Teylor Uilyam Mermud 21.12. 2004 АBŞ, İndiana, Ueyntaun

    Evdə təhsil

    Müəl. – Erzebet Rinne

    Mövzu: Samuel Russo. “Pastorun variasiyaları”

    https://youtu.be/HW0IrEXL1Gc

     5. Mustafayeva Amina Temirxanovna 01.06.2002 Qazaxıstan, Almatı

    P.İ.Çaykovski adına Almatı Musiqi Kolleci

    Müəl. – Somov Anton

    Mövzu: N.A.Rimski-Korsakov. “Şəhrizad” simfonik suitası

    https://youtu.be/lepNdZupLs0

     6. İbrahimova Turanə Həmzə 22.02.2005 Azərbaycan, Gəncə

    Gəncə F.Əmirov adına 1 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Məmmədova Məhrubə

    Mövzu: Nə qədər ki, insan mədəniyyəti yaşayır, Şopenin musiqisi əbədi səslənəcək

    https://youtu.be/xRn2t4ur9m0

     7. Kərimova Nurel Zaur 20.06.2005 Azərbaycan, Bakı

    Bakı Musiqi Akademiyasının Orta ixtisas musiqi məktəb-studiyası

    Müəl. – İbrahimova Aytən

    Mövzu: F.Şopenin fortepiano yaradıcılığında kiçik formalı əsərlər – noktürn, prelüd, etüd, vals, polonez, mazurka

    https://youtu.be/5L7QiUVgK-Q

    HƏVƏSLƏNDİRİCİ DİPLOMLAR (6)

    1. Abbaslı Fatimə İlkin 05.05.2004 Azərbaycan, Şirvan

    Şirvan şəhər, Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – Nağıyeva Əfsunə

    Mövzu: P.İ.Çaykovski “İlin fəsilləri” fortepiano silsiləsi

    https://www.youtube.com/watch?v=h9KxbrGKa2I

    2. Baxışova Həmayə Elmir 28.10.2003. Azərbaycan, Ağdaş

    Ağdaş şəhər Habil Əliyev adına 1 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – İbrahimova Sevinc

    Mövzu: Qara Qarayev “Yeddi gözəl” baleti

    https://youtu.be/3yU9n3N-saM

    3. Qumbatzadə Milana Səfər 03.07.2001 Rusiya, Orenburq

    Dövlət Büdcəli Ali Təhsil Müəssisəsinin “L. və M. Rostropoviçlər adına Orenburq Dövlət İncəsənət İnstitutunun Musiqi kolleci”

    Müəl. – Xijnyakova Anastasiya

    Mövzu: A.Puşkinin şeirlərinə Qara Qarayevin vokal lirikası. “Mən sizi sevirdim” romansı

    https://youtu.be/jdzIoMblKbY

     4. Yunusova Elmira Elbrus 30.05.2005 Azərbaycan, Oğuz rayonu, Bucaq kəndi

    Oğuz rayon 7 illik Uşaq Musiqi Məkətbi

    Müəl. – Xatirə Qazəliyeva

    Mövzu: P.İ.Çaykovski. Həyat və yaradıcılığı

    https://youtu.be/EgxkfzdOiVs

    5. Asvarova Ləyya Rafiq 05.06.2005 Azərbaycan, Ağdaş

    Ağdaş şəhəri H.Əliyev adına 1 №-li Uşaq Musiqi Məktəbi

    Müəl. – İbrahimova Sevinc

    Mövzu: S.Prokofyev. “Aleksandr Nevski” kantatası

    https://www.youtube.com/watch?v=BfXLyC-XPvM

     6. Məmmədov Anar Oktay 17.04.2005 Azərbaycan, Bakı

    Rəşid Behbudov adına 2 №-li 11  illik Musiqi Məktəbi

    Müəl. – İsgəndərova Aygün

    Mövzu: İ.S.Bax “Yaxşı temperasiyalı klavir” məcmuəsi

    https://www.youtube.com/watch?v=lZqR0YblO9s

    MÜSABİQƏDƏN KƏNAR – FƏXRİ DİPLOM (1)

    1. Tepretmez Anna Veronika Susanne Maxımılıan Pritscher 18.05.1982 Türkiyə, Antalya

    Piano diploma in Berlin at the University of ARTS

    Müəl. –Mirzəyev Samir

    mövzu: Musical life in the 1830; Chopin in Paris; Roots and Form of the Polonaise

    https://www.youtube.com/watch?v=AFP9fsLgONI